NNĪAA valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Mārtiņš Vanags

Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NNĪAA) valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Mārtiņš Vanags, kurš nekustamo īpašumu nozarē darbojas jau vairākus gadus. Līdz ar jauno vadītāju nozarē gaidāmas pārmaiņas ar mērķi celt Latvijas nekustamā īpašuma nozares konkurētspēju un veicināt investīciju piesaisti.

Kā primāro jautājumu, kura risināšanā plāno iesaistīties alianse, M. Vanags izvirza Latvijas nekustamo īpašumu nozares konkurētspējas celšanu. „Vērtējot starptautiskos rādītājus, redzams, ka Latvija nekustamo īpašumu attīstības tirgū no citām valstīm ievērojami atpaliek, kaut arī tā ir viena no būtiskākajām nozarēm Latvijas ekonomikai. Apzinoties nozares potenciālu, valstij ir svarīgi veidot tādu uzņēmējdarbības vidi, kas sekmētu investīciju veikšanu jaunos projektos. Jauns nekustamais īpašums nozīmē jaunas ražotnes, birojus, mājokļus, viesnīcas un tirdzniecības platības, kas rada investīcijas un darbavietas gan būvniecības fāzē, gan arī pēc tam – projekta ekspluatācijas laikā,” norāda M. Vanags.
 
Viens no iemesliem, kāpēc Latvija konkurencē ar kaimiņvalstīm investīcijās zaudē desmitiem miljonu gadā, ir birokratizētais būvniecības un teritorijas plānošanas process, tāpēc šī jautājuma sakārtošana ir izvirzīta kā NNĪAA prioritāte. Piemēram, Lietuvā 2016. un 2017. gadā ekspluatācijā tiek nodoti aptuveni 150 tūkstoši kvadrātmetru jaunu biroju, kamēr Latvijā – aptuveni 40 tūkstoši kvadrātmetru. Jaunās dzīvojamās ēkās Latvijā 2014. gadā tika ieguldīti 150 miljoni eiro, 2015. gadā – 125 miljoni eiro, bet 2016. gadā, visticamākais, investīciju apjoms būs samazinājies līdz 100 miljoniem eiro.
 
Alianse ar aktīvu darbību jau tuvākajā laikā vēlas padarīt Latvijas nekustamā īpašuma jomas regulējumu konkurētspējīgāku Baltijas valstu līmenī un palielināt ikgadējās investīcijas nekustamo īpašumu sfērā kopumā. M. Vanags uzsver – lai to īstenotu, nepieciešama cieša nozares sadarbība ar valsts un pašvaldības iestādēm, it īpaši – Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī Rīgas domi.
 
Vienlaikus ar alianses vadīšanu M. Vanags ieņem arī Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja amatu. Iepriekš viņš strādājis dažādās nozarēs un ieņēmis vadošus amatus kā valsts, tā privātajā sektorā. No 2011. līdz 2014. gadam M. Vanags bijis konsultants Ekonomikas ministrijā un Swedbank, no 2004. līdz 2010. gadam – ministru padomnieks Kultūras ministrijā un Ārlietu ministrijā. Viņš studējis Latvijas Universitātē un Čikāgas universitātē (ASV).
 
NNĪAA dibināta 2015. gadā ar mērķi pārstāvēt nozares intereses valsts un pašvaldību līmenī, nodrošināt ilgtspējīgu nozares attīstību un veicināt tās sakārtošanu.
 
NNĪAA dibinātāji ir vieni no vadošajiem nozares dalībniekiem: AFI Europe Latvia, Domuss, Hanner, Merks, Modern City, Bonava Latvija, Ordo Group, Pillar Management Rotermann Latvia, Saliena, Towers Construction Management un YIT Celtniecība. Alianses dalībnieku investīcijas nekustamo īpašumu nozarē Latvijā sasniedz 1,5 miljardus eiro. Līdz šim attīstīti 79 jauni projekti gandrīz miljons kvadrātmetru platībā.


Papildu informācija:
Zane Ieviņa
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 202 837 64
E-pasts: zane.ievina@prae.lv