Paraksta memorandu ar mērķi radīt 10 tūkstošus jaunu darba vietu

26. aprīlī svinīgā pasākumā biznesa centrā Place Eleven parakstīts sadarbības memorands par starptautisko biznesa pakalpojumu centru (SBPC) attīstību Rīgā. Šis memorands paredz mērķtiecīgu valsts institūciju, galvaspilsētas un privātā sektora sadarbību SBPC sektora attīstībā, izaugsmē, un jaunu darba vietu izveidē. Tiek plānots, ka šī sadarbība potenciāli varētu radīt vismaz 10 tūkstošus jaunu darba vietu SBPC sektorā starptautiski atpazīstamos uzņēmumos, kas piedāvā gan konkurētspējīgu atalgojumu, gan pievilcīgu darba vidi, kā arī karjeras izaugsmes iespējas.SBPC sektorā Rīgā jau patlaban veiksmīgi darbojas aptuveni 50 uzņēmumi, tostarp: Circle K Business Centre, Tele2 Shared Service Center, Accenture, Cabot, Evry, Tieto, Visma, Atea, SEB Shared Service Center, DNB Bank ASA, kas nodrošina darba vietas vairāk nekā 7 tūkstošiem Rīgas iedzīvotāju. Tomēr Rīgā, salīdzinot ar citām SBPC sektorā populārām Centrālās un Austrumu Eiropas pilsētām, pastāv neizmantots potenciāls jaunu darbavietu radīšanai. Paredzēts, ka šādu uzņēmumu attīstība motivēs jauniešus pēc studijām palikt Latvijā, kā arī veicinās re-emigrācijas procesu. Sadarbības mērķi ir apzināt izaicinājumus SBPC nozarē un rast risinājums gan sektora, gan uzņēmumu līmenī, kā arī rosināt dialogu ar SBPC pārstāvjiem un veicināt Latvijas un Rīgas atpazīstamību globālā mērogā.
 
Pirms svinīgās memoranda parakstīšanas no Ekonomikas ministrijas puses, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens savā uzrunā akcentēja: “Esam pārliecināti, ka mūsu darbību un iniciatīvu rezultātā, esošie sektora pārstāvji tuvākajos gados spēs augt un attīstīties straujāk nekā jebkad iepriekš. Tāpat arī sagaidāma arvien lielāka ievērojamu starptautisko uzņēmumu interese par savas darbības pārcelšanu uz Latviju.”

Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra: “Rīgas pašvaldība ir ieinteresēta jaunu, labi apmaksātu darbavietu radīšanā, un ir gatava investēt, lai šo mērķi sasniegtu. Kā vienu no perspektīvām starptautisko biznesa pakalpojumu centru attīstības vietām mēs  redzam Rīgas jauno apkaimi – Skansti. Mēs ieguldām nozīmīgus pilsētas resursus, lai šeit izveidotu mūsdienīgu infrastruktūru, ērtu un kvalitatīvu vidi. Esmu pārliecināts, ka starptautiskais bizness novērtēs Rīgas piedāvātās iespējas.”
 
Sadarbības memorandu parakstīja Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols no publiskā sektora puses, un Nacionālās Nekustamo Īpašumu Attīstītāju Alianses valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags, Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa un Ārvalstu Investoru padomes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska no privātā sektora puses.


 
Memorandu papildina arī rīcības plāns, kura ietvaros uzmanība tiks pievērsta sadarbības veicināšanai ar SBPC uzņēmumiem Latvijā, darba spēka kompetenču attīstībai, atbalsta programmu ieviešanai, atbilstošas infrastruktūras un citu resursu nodrošināšanai. Tāpat memoranda rīcības plāns paredz sektora popularizēšanu iekšējā tirgū un Latvijas, kā SBPC pakalpojumu valsts, atpazīstamības veicināšanu globālajā tirgū. 

Ar memoranda saturu iespējams iepazīties šeit.

Papildu informācija:
Kristiāna Kelase
Vīlands Associates projektu vadītāja
kristiana.kelase@vilands.lv | + 371 26715522