Baltijas valstu nekustamā īpašuma tirgus pārskats 2023. gada 1. ceturksnim

Kā jau bija gaidāms, gada sākums investīciju aktivitātes ziņā Latvijā ir bijis kluss, uzrādot 2023. g. 1. ceturksnī kopējo investīciju apjomu tikai 12 miljoni eiro apmērā. Tā kā pārdevēji vēl nav gatavi pielāgot savas gaidas, investori pārceļ savu uzmanību uz citiem tirgiem, kur cenu korekcija jau ir notikusi. Rezultātā Rīgā labāko biroju un mazumtirdzniecības ienesīguma rādītāji pieauga līdz 5,8%.
un attiecīgi 7,25%.

Biroju tirgus 2023. gada pirmajā ceturksnī Rīgā iezīmējās ar pozitīvām pārmaiņām. Martā, Šveices veselības aprūpes gigants Roche paziņoja par jauna Services & Solutions centra atvēršanu Rīgā, kas nodrošinās līdz 200 jaunām darba vietām. 2023. gada 1. ceturksnī tika pabeigti arī Gustavs BC pirmās kārtas būvniecības darbi (GLA 12 400 kvm), kurā atradīsies visa SEB Global biznesa pakalpojumu vienība.

Mazumtirdzniecības tirgus attīstība Rīgā joprojām aprobežojas ar vienu
daudzfunkcionālu ēkas projektu ar tirdzniecības platību 6600 kvm apjomā. Papildus uzsākti būvdarbi jauna Depo DIY veikala izbūvē K. Ulmaņa gatvē, iepretim TC Spice.

Rūpniecības tirgus: kopumā tirgus apjoms paplašinājies ar 51 000 kvadrātmetru iznomājamām noliktavas telpām pirmā
ceturkšņa laikā, kamēr būvniecības stadijā vēl ir vairāk nekā 111 000 kvm, ko lielā mērā nosaka vairāku loģistikas un ražošanas uzņēmumu paplašināšanās plāni.

Ar pilnu pārskata tekstu iespējams iepazīties šeit: Baltic_Quarterly_Report_1Q_23.pdf

Ar 2023. gada 1. ceturkšņa pārskatu iespējams iepazīties šeit.