Baltijas valstu nekustamā īpašuma tirgus pārskats 2022. gada 1. ceturksnim

2022. gada 1. ceturksnī kopējais investīciju apjoms Latvijā pārsniedza 75 miljonus eiro, ar vairākiem nozīmīgiem investīciju darījumiem un pusi aktivitātes atkal novērojot mazumtirdzniecības segmentā.Īres dzīvojamo māju segments turpina uzņemt apgriezienus – LHV Avotu apkaimē Rīgā par 9 miljoniem eiro iegādājās 5 īres daudzdzīvokļu namus (3 no tiem pabeigti 2021. gadā) ar vairāk nekā 100 dzīvokļiem. Ievērojama aktivitāte bija vērojama arī īpašumu attīstīšanā, kur investīciju apjoms pārsniedza 35 miljoniem eiro.
 
Lai gan sekmīgi turpinās jau iesākto projektu būvniecība (GLA >180 000 kvm), 2022. gada 1. ceturksnī Rīgas industriālais tirgus ir bijis salīdzinoši kluss, netika uzsākti jauni projekti un netika pabeigts neviens ievērojams projekts.
 
Vairākiem mazumtirdzniecības objektiem mainījās īpašnieki, uzlabojot to investīciju stratēģijas. Tā piemēram, K3 Imanta Mall (arī pazīstams kā Imantas Tirgus) iegādājās Green Formula Capital, savukārt nesen iegūtā SC Alfa tika pārdēvēta par SC Akropole Alfa (esošā SC Akropole tagad ir SC Akropole Rīga).

Ar pilnu pārskata tekstu iespējams iepazīties šeit.