Baltijas valstu nekustamā īpašuma tirgus pārskats 2022. gada 2. ceturksnim

2022. gada 2. ceturksnī investīciju apjoms Latvijā sasniedza 85 miljonus eiro.

Ukrainā notiekošā kara un augstās tirgus nenoteiktības dēļ martā un aprīlī tirgus nebija tik aktīvs, turklāt daži darījumi tika atsaukti. Summus Capital iegādājās TC Damme, kas kļuva par lielāko ceturkšņa darījumu, savukārt Lumi Capital slēdza darījumu par B klases biroja ēkas Indi Centrs iegādi.
 
2022. gada 2. ceturksnī Rīgas reģionā tika pabeigta vairāku industriālo projektu būvniecība, tostarp jaunā Orkla cepumu un vafeļu rūpnīca (23 000 kvm), MDL noliktava Lidostas teritorijā (8 800 kvm), kā arī Depozītu sistēmas operatora ēka un Biroju kompleksa Mežlīdes I posms.
 
2022. gada otrajā ceturksnī Rīgas mazumtirdzniecības tirgus saglabājās aktīvs. VPH iegādājās vairākus bijušos rūpnieciskos objektus Rīgas centra tuvumā ar mērķi līdz 2024. gada beigām attīstīt jaunu mazumtirdzniecības īpašumu. Otrais ceturksnis bija pirmais pilnais ceturksnis pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas, kuru laikā vairākiem tirdzniecības centriem izdevās atgūt 2019. gada apmeklētāju skaita rādītājus. Kopumā mazumtirdzniecības tirgus noskaņojums ir uzlabojies, pieaugot pieprasījumam gan no esošiem, gan jauniem tirgus dalībniekiem.

Ar pilnu pārskata tekstu iespējams iepazīties šeit.